NASZE DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE Z GRUPĄ POMEZANIA IŁAWA AD 2017

Utworzono: sobota, 12, sierpień 2017 Poprawiono: sobota, 12, sierpień 2017 Opublikowano: sobota, 12, sierpień 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Zakończyła się jubileuszowa XXV Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. A wraz z nią nasze duchowe pielgrzymowanie z grupą Pomezania Iława. Było to już z kolei dziesiąte, czyli mały jubileusz. Każdego dnia dowiadywaliśmy się, co było na trasie z SMS-ów, które przysyłał ks. Łukasz, przewodnik grupy. Były bardzo dokładne. Byliśmy duchowo złączeni. W naszym pielgrzymowaniu też mieliśmy swoich przewodników. Był nim ks. Adrian, ks. Zbigniew i ks. Piotr. Każdy z nich coś nowego wnosił.

 

Ks. Adrian, można powiedzieć główno dowodzący, prowadził rozważania na temat św. Brata Alberta. Najważniejsze myśli z tych rozważań: Trzeba czerpać ze Źródła, a nie konewki; Łaska Boża do zbawienia potrzebna; Spotkanie z Bogiem; Nic Ci się nie należy; Modlitwa przed czynem; Nic bez Boga; Nie trzeba patrzeć na zasługi, ale na to, co człowiek potrzebuje. Na duchowość św. Brata Alberta wpłynęły trzy osoby: św. Franciszek, św. Jan od Krzyża i św. Wincenty ā Paulo. Ks. Adrian próbował wiernych rozruszać, co mu się w pewnej mierze udało. Ks. Zbigniew snuł rozważania na temat objawień fatimskich. Zatrzymał się na pierwszym objawieniu. Tłumaczył symbolikę światła oraz mówił o niebie. Ks. Piotrowi przypadł w udziale pierwszy piątek miesiąca, gdzie po Mszy św. była adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Poruszył problem cierpienia a także uzdrowienia. Mamy prosić o łaskę uzdrowienia. Uzdrów mnie Panie z różnych dolegliwości, z różnych niedoskonałości. Opowiadał o uzdrowieniach dziejących się podczas pielgrzymki. Oczywiście, jak to było w zwyczaju od kilku lat, w szóstym dniu pielgrzymowania ks. Adrian i ks. Zbigniew udali się na trasę, odwiedzili pątników, zawieźli arbuzy. Ponadto ks. Adrian wraz z grupą duchowych pielgrzymów udał się na Jasną Górę, aby powitać naszych pieszych pątników. W czasie duchowego pielgrzymowania wierni mogli składać swoje intencje, zapalając jedną świeczkę. Rolę świeczek stanowiły podgrzewacze. Jak ktoś powiedział intencje unosiły się prosto do nieba. Oczywiście wśród tych małych płomyków była duża świeca z symboliką maryjną, a na ołtarzu towarzyszył nam mały Obraz Nawiedzenia. Każdego dnia z podgrzewaczy robiono dekorację. Były między innymi serca. A w dwa ostatnie dni towarzyszył nam napis Ave Maryja. Wykonywały tę dekorację dwie osoby, co udało mi się zaobserwować. Wspaniale to wyglądało. W duchowym pielgrzymowaniu brała udział niezliczona rzesza wiernych, nie tylko z naszej parafii. Pragnę dodać, że na facebooku można było oglądać zmagania pątników naszej diecezji, a także Mszę św. z Kaplicy Cudownego Obrazu (youtube). Mszę św. koncelebrowaną w asyście księży pielgrzymów przewodniczył pasterz diecezji Ks. Bp Jacek Jezierski. On też wygłosił okolicznościową homilię. Powiedział między innymi: Maryja jest opiekunką naszego narodu. Czcimy Ją, jako Królową. Każdy z nas przychodzi przed Obraz ze swoimi problemami i trudnościami. Przychodzimy, tacy, jacy jesteśmy. Potrzebujemy swoistego cudu przemiany. Trud pielgrzymki to wielki kapitał. Zostaliście naśladowcami bł. Doroty z Mątowów, która pielgrzymowała do wielu narodów – zakończył. Przed rozesłaniem chętni pielgrzymi piesi i rowerowi złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po czym kierownik EPP ogłosił zakończenie jubileuszowej pielgrzymki, a zarazem rozpoczęcie przygotowań do następnej. A zatem do zobaczenia już za rok.

DMG


Odsłony: 13552