BAL WSZYSTICH ŚWIĘTYCH 2018

Utworzono: środa, 31, październik 2018 Poprawiono: poniedziałek, 05, listopad 2018 Opublikowano: środa, 31, październik 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Taki mały, taki duży może świętym być

I może! To kolejny raz potwierdzili najmłodsi parafianie z Parafii św. Brata Alberta w Iławie, którzy w środę 31 października, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych bawili się na Balu Wszystkich Świętych.  Bal ten wpisał się już w tradycję naszej parafii a do jego organizacji włączają się księża, katecheci, młodzież KSM, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i przede wszystkim rodzice. Spotkanie rozpoczęło się w kościele modlitwą, skąd wszyscy z księdzem Łukaszem Jaworskim uroczyście przechodząc przez bramę wszystkich świętych zapełnili parafialne salki. Moc przeróżnych atrakcji sprawiła, że czas imprezowania minął bardzo szybko.

 

 

Były wspaniałe dekoracje, tańce, zajęcia twórcze, zabawy integracyjne, tworzenie figurek z baloników, mega kolejka do fotobudki i uginający się stół od ciast przygotowanych przez nasze mamy w „Słodkim niebie”. Plejada małych rozbawionych świętych wprowadziła blask i radość tego wieczoru. Byli m. in.  pastuszkowie, Maryje, kilku świętych Albertów, Franciszków, Janów Pawłów, Józefów i wielu innych. Ale najwięcej w środowy wieczór Parafia św. Brata Alberta gościła aniołków, małych i dużych, ponieważ animatorki prowadzące zabawę także przywdziały kostiumy aniołków. I wyglądały nie tylko przepięknie ale bardzo autentycznie. Wszyscy z zachwytem, ale i lekkim żalem, że tak szybko minął ten czas, obdarowani wieloma pamiątkowymi prezentami wychodzili do domu. A my już możemy planować kolejny bal w przyszłym roku.

Joanna Liedtke

Fot. S. Rynkowski

Odsłony: 8143