„Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny;…" /Łk 16,10a/

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski

Dodano dnia 09.12.2012r.

 

Tak brzmi hasło przewodnie Dnia Skupienia grupy GETSEMANI, które przypadło na 10 listopada.
O godzinie 07:30 (czasu miejscowego), zwarci, gotowi, trochę nieświadomi tego, co przygotował dla nas Pan, wyjeżdżaliśmy z parkingu przy Kościele Św. Brata Alberta do Elbląskiego Kościoła Bożego Ciała.
Drogę naszą rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej w intencji tego szczególnego dla Nas Dnia. Były ciche rozmowy z towarzyszami podróży oraz mini-koncert życzeń, czyli śpiewanie naszych ulubionych pieśni i piosenek.
Po przyjeździe na miejsce nastąpiło zawiązanie Wspólnoty, którą poprowadził Adaś z Dorotą wraz z diakonią muzyczną, następnie rozpoczęła się Eucharystia, podczas której ksiądz Sylwester w homilii wyjaśniał znaczenie słów przewodnich Dnia Skupienia. Anielskie śpiewy Diakonii oraz uczestnictwo we Mszy Św. sprawiły, że Modlitwa Uwielbienia, którą moderowała Małgosia wypływała z naszych serc ogromną, gorącą rzeką modlitw.
Około godziny 11:30, po uruchomieniu wszystkich dyktafonów ksiądz Sylwester rozpoczął I część katechezy "O charyzmatach". odnosząc się do konkretnych słów z Pisma Św., przybliżył wszystkim zebranym co to są charyzmaty, kto może je posiąść i w jaki sposób oraz podał zasady korzystania z charyzmatów.
Następnie została ogłoszona przerwa, byśmy wszyscy mogli nabrać sił na dalszą część. W jadalni mogliśmy napić się gorącej kawy lub herbaty, które smakowały nam wyjątkowo, bo obsługiwani byliśmy przez przemiłą grupę porządkowo- gastronomiczną (Marysię, Wioletę, Zosię i ....). Przy kanapkach, słodyczach, owocach i innych smakołykach (w tzw. grupach dzielenia= dzielę się tym, co mam lub tym, co wiem) popłynęły rozmowy na przeróżne tematy.
W tak miłej atmosferze czas zleciał bardzo szybko, ale nikogo nie trzeba było pospieszać, bo wszyscy szybko posprzątali "po obiedzie" i ochoczo wędrowaliśmy do kaplicy na modlitwę południową, którą poprowadziła nam Cecylia. Następnie znowu zostały uruchomione dyktafony i zeszyty z długopisami i rozpoczęła się druga część katechezy, podczas której zostały omówione szczegółowo: dary proroctwa, języków i uzdrawiania.
Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu każdy z nas miał się zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mam świadomość, że Jezus chce mnie obdarzyć charyzmatami? O jaki charyzmat ja chcę prosić? A także pomodlić się o odwagę,
o otwarcie się na dary, które chce mi dać Pan, o posługiwanie otrzymanymi charyzmatami.
Modlitwa o Wylanie Darów Ducha Świętego, którą moderował ksiądz Sylwester wraz z Grupą Rozeznającą - wylewała na każdego z nas morze Darów. Jak to w takich momentach bywa, było wiele wzruszeń, ogrom radości i ponownie popłynęła z nas, natchnięta przez Ducha Świętego modlitwa uwielbienia. Otrzymawszy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, nie mogliśmy uwierzyć, że nadszedł najwyższy czas pożegnać się z naszym Gospodarzem - księdzem Piotrem Brykiem. Po odśpiewaniu, z całego serca płynącej pieśni "Niech Cię Pan błogosławi i strzeże", poszliśmy na parking. Niby wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni ale odrobinę "zawiedzeni, bo trzeba było wracać.
Już jadąc autobusem Tereska poprowadziła Koronkę do Miłosierdzia Bożego, podziękowaliśmy za ten szczególny dla całej Wspólnoty dzień i z pieśnią na ustach wracaliśmy do Iławy.
Pięknym owocem kończącym Dzień Skupienia było proroctwo, kolejny namacalny znak, że Pan jest żywy i obecny. Chwała Panu!

// Dorota //
Zobacz wszystkie zdjęcia(kliknij)

X Metropolitalny Kongres Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski

Dodano dnia 14.10.2012r. Autor AB

  W dniach 28-29 września w naszej parafii odbył się X Metropolitalny Kongres Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Przyjechali liderzy, animatorzy i przedstawiciele Odnowy z diecezji Warmińskiej, Elbląskiej i Ełckiej. Gościliśmy Zespół Mocni w Duchu z o. Remigiuszem Recławem SJ na czele.
Kongres składał się z dwóch dni.
W pierwszym uczestniczyli animatorzy i liderzy, którzy mieli okazji posłuchać ciekawych konferencji o. Remigiusza– „Wiara jako zaufanie Bogu – Maryja, ta, która uwierzyła” oraz „Wiara, która zmienia życie”. O godzinie 18.00 braliśmy udział w uroczystej Eucharystii. Wieczorem przeżywaliśmy godzinę Uwielbienia, potem odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i udaliśmy się na nocleg. W wydarzeniach tego dnia brało udział ponad 100 osób z archidiecezji warmińskiej.
W sobotę przybyli do nas przedstawiciele grup Odnowy w Duchu Świętym z trzech wyżej wymienionych diecezji. Był to dzień otwarty. Kościół nasz wypełniony był po brzegi. Po powitaniu wysłuchaliśmy kolejnej konferencji o. Remigiusza „Dzielić się wiarą – Ewangelizacja”.
Zarówno w piątek jak i w sobotę mogliśmy uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której Pan Bóg przemawiał i dotykał naszych serc. W tych dniach mogliśmy także pokrzepić się świadectwami naszych Sióstr i Braci, a każde z nich było piękną historią życia z Panem Bogiem na co dzień. O godzinie 15.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Jana Styrny. Kościół był wypełniony uczestnikami kongresu a także osobami z naszej parafii i miasta.
Około godziny 17.00 wszyscy goście rozjechali się do swoich domów.

Zobacz zdjęcia Michała Skowrońskiego
(KLIK)

"Pozwólcie się odnowić Duchowi"

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski

Dodano dnia 16.09.2012r.
Program Kongresu

 
Piątek - Dzień Animatora - 28 września 2012 roku
9.30 – Modlitwa, powitanie, zawiązanie wspólnoty
10.00 Konferencja – Wiara jako zaufanie Bogu – Maryja, ta, która uwierzyła
10.45 Świadectwa
11.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Zawierzanie Bogu przeszkód na drodze wiary
12.00 Anioł Pański
13.00 Przerwa obiadowa
14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.00 Konferencja – Wiara, która zmienia życie – nawrócenie
15.45 Świadectwa
16.15 Grupy dzielenia
17.30 Przygotowanie do Eucharystii
18.00 Eucharystia
19.00 Kolacja
20.00 Uwielbienie
21.00 Apel Jasnogórski
 
 
Sobota - Dzień Otwarty - 29 września 2012 roku
9.30 - Modlitwa, powitanie, zawiązanie wspólnoty, słowo wprowadzenia
10.30 Konferencja – Dzielić się wiarą – Ewangelizacja
11.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
12.00 Anioł Pański
12.15 Świadectwa
12.45 Modlitwa wstawiennicza o umocnienie wiary
13.15 Przerwa obiadowa
14.45 Przygotowanie do Eucharystii
15.00 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Jana Styrny
 
Gość Kongresu o. Remigiusz Recław i Wspólnota MOCNI W DUCHU
 
ZAPRASZAMY

XX Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę grupa POMEZANIA IŁAWA "NIE LĘKAJCIE SIĘ"

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski

Dodano dnia 17.06.2012r.

 

XX Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę grupa POMEZANIA IŁAWA 30.07.2012 r. – 11.08.2012 r. „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”


Przejdź do zakładki:
Pielgrzymka na Jasna Górę

Więcej artykułów…