Nasi pielgrzymi na szlaku...

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 01.08.2009r.

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Iławian, a zwłaszcza duchowych pielgrzymów, których zabieramy ze sobą w naszych modlitwach.


Aktualnie (tj. 31 lipca) przyszło nam nocować w miejscowości Kruszyny.
Pomimo liczebności naszej grupy, a wynosi ona dokładnie 173 pielgrzymów, mieszkańcy Kruszyn przyjęli nas niezwykle gościnnie. To dopiero drugi dzień pielgrzymowania, a na każdym kroku spotykamy się z otwartymi sercami życzliwych ludzi, którzy niemal wszystkich przyjęli do swoich gospodarstw.
Póki co, oprócz drobnych pęcherzy nasza naczelna "piguła" Krysia (tak nazywa się głównodowodzącą służbą medyczną) nie miała prawie żadnych interwencji. Pogoda dopisuje nam aż za bardzo. Dzisiejszy wietrzyk delikatnie schładzał rozgrzane słońcem głowy, ale jak to na pielgrzymce: lepszy nawet skwar, niż choćby drobny deszcz. Bo jak jest deszcz, to są: i przeziębienia, i odparzenia, i zły humor. Z drugiej strony jednak: cóż to za pielgrzymka bez choćby kropli z nieba?
Jutro, tj. w sobotę 1 sierpnia, wreszcie połączymy się z pozostałymi 9 grupami: Żuławy-Nowy Dwór Gdański, Pomezania Malbork, Zantyr-Sztum, Pomezania Kwidzyn, Elbląg-Katedra, Elbląg-Północ, Salvator-Redemptor, Franciszek, Adalbertus Prabuty-Susz. Grupa Pogezania Morąg-Pasłęk towarzyszy nam już drugi dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć brata Michała.(kliknij)

Opracował: ks. Tomasz Wieczorek

Odsłony: 1218