POPIELGRZYMKOWE SPOTKANIE!

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 23.09.2009r.

 

W sobotę, 5 września, spotkaliśmy się znów…My, Pomezania Iława, ci ‘ nowi’, którzy na pielgrzymkowy szlak ruszyli w tym roku po raz pierwszy, i ‘starzy wyjadacze’, idący już któryś raz. Trochę się zmieniliśmy, chociażby tym, że nie każdy miał już na nogach sportowe buty albo sandały, nie było opuchniętych stóp i bandaży, no i …wszyscy ładnie pachnieliśmy.

 

Zaczęliśmy oczywiście Mszą świętą. Miło było zobaczyć znów wśród nas księdza Tomasza Wieczorka, który od niedawna jest wikariuszem w elbląskiej parafii. Jako były przewodnik Pomezanii po prostu nie mógł nie odwiedzić nas w takim dniu. Po Mszy wszyscy ruszyliśmy do salek katechetycznych na poczęstunek. O dziwo na stołach najwięcej było…bananów. Wszyscy utonęli w rozmowach i wspominaniu, chętni oglądali zdjęcia. Znowu czuło się tą wspólnotowość, silną więź grupy. Po wczorajszym dniu widać szczególnie, że chlubą naszej grupy jest zdrowy tryb życia- prawie żaden członek pielgrzymkowej rodziny nie ruszył kawy, której, jak się potem okazało, zostało dobrych kilka litrów;) Każdy z nas jest zupełnie inny – różnimy się wiekiem, zajęciem, charakterem, więc ta pielgrzymka na każdego wpłynęła inaczej, tak jak Jezus do każdego podchodzi indywidualnie, każdego kocha tak, jakby tylko on istniał na tej Ziemi. Myślę, że mnie ona przede wszystkim umocniła, pokazała, że ‘wszystko mogę w tym, który mnie umacnia’, a także nauczyła pokory, przypomniała też, co to znaczy przebaczać. To było piękne doświadczenie. Zachęcam do pójścia w przyszłym roku szczególnie tych, którzy pójść chcieli, ale…znalazło się właśnie to ‘ale’, pod którym często krył się zwykły ludzki strach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne, które ja osobiście odczuwałam szczególnie w sytuacjach kryzysowych. A tymczasem… Do zobaczenia za rok, pielgrzymi!

Zobacz zdjęcia A. Dągowskiego(kliknij)

 

Opracowała: Marlena Klepacka

Odsłony: 1228