Jasełka w wykonaniu "Biedronek"

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 19.01.2010r.

Święta Bożego Narodzenia to rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. W naszym przedszkolu staramy się stworzyć właśnie taką atmosferę podczas spotkań wigilijnych, na które zapraszamy rodziców naszych wychowanków. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych i zarazem przedszkolnych są "Jasełka", które przygotowujemy w każdej grupie przedszkolnej. Duży wkład w przygotowanie takiego wieczoru wnoszą rodzice.


Jedną z tradycji naszego przedszkola jest również wystawianie jasełek na mszy św. dla dzieci, w kościele św. Brata Alberta. W tym roku przedstawienie jasełkowe przygotowała grupa „Biedronki” pod kierunkiem p. Marioli Wodzickiej i p. Heleny Jeziorskiej. Aktorami były następujące dzieci: rolę Maryi - grała Wacławowicz Oliwia, Józefa - Osmański Adrian, aniołami byli: Suchocka Zuzanna, Toczek Maciek, Wiśniewska Oliwia, Ghazaryan Martyna, Wesołowski Aleksander, Pszczółkowska Nicola, Grala Julia; królowie to: Żurawski Michał, Wendruch Szymon, Górski Michał; pasterzami byli: Araszkiewicz Kacper, Heyda Olaf, Janiszek Jakub, Motyliński Ignacy; dzieci idące do żłobka i niosące dobre uczynki grały: Bakirzyński Paweł, Ciurkowska Pola, Lorkowska Alicja, Pawłyszyn Aleksandra, Pruchniewska Aleksandra, Rybiński Oliwier, Stramska Agata, Zabłotna Aleksandra.

 

 

Zobacz zdjęcia (kliknij)

Zobacz krótki film z przedstawienia <17,2MB>(kliknij)

Opracowała: Regina Szczepańska

Odsłony: 1737