Halowy Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Ołtarza Kwidzyn 2010

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 17.05.2010r.

Dnia 10 kwietnia 2010 r. w Kwidzynie odbył się pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Ołtarza, na który przybyły drużyny reprezentujące parafie naszej diecezji. Wśród drużyn min. z Elbląga, Kwidzyna, Pasłęka, Zalewa, Prabut, Nowego Stawu, Cygan czy Lichnów, nie mogło zabraknąć reprezentantów parafii z Iławy. Do Kwidzyna pojechały drużyny z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego i św. Brata Alberta w katrgoriach Ministranci Młodsi, Lektorzy Młodsi oraz Lektorzy Starsi. Naszą parafię reprezentowały drużyny Lektorów Młodszych w składzie: Damian Drążewski, Paweł Duński, Mateusz Garbowski, Michał Tambor, Mateusz Tambor, Mateusz Tchórz i Sylwester Wojciechowski oraz Lektorów Starszych: Arkadiusz Jasiński, Radosław Jasiński, Mateusz Kamiński, Piotr Kamiński, Kamil Liszewski, Łukasz Melka, Dariusz Przybycki i Paweł Tchórz.


Drużyna Lektorów Młodszych FC San Alberto. Od lewej stoją: ks. Piotr; Mateusz Garbowski; Mateusz Tchórz; Michał i Mateusz Tambor. W dolnym rzędzie od lewej: Paweł Duński; Damian Drążewski; Sylwester Wojciechowski.

 


Turniej rozpoczął się o godz. 8.30 uroczystą Mszą św. w kościele p.w. św. Wojciecha, której przewodniczył ks. Paweł Guminiak – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców. Wspaniałą atmosferę i wspólną radość przerwała nam wiadomość o tragedii pod Smoleńskiem, jednak decyzją organizatorów turniej nie został przerwany min. ze względu na jego najmłodszych uczestników. Po dotarciu na sale, gdzie odbywały się rozgrywki uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy minutą ciszy i wspólną modlitwą. Turniej ten stanowił także eliminacje do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza, które w tym roku, podczas weekendu majowego odbyły się w Elblągu (w tym samym czasie Jeziorak grał na wyjeździe z Olimpią...).
Od samego początku rozgrywek zapowiadało się, że turniej będzie na wysokim poziomie. Po rozgrzewce i "zapoznaniu się" z piłką oraz parkietem boiska usłyszeliśmy pierwszy gwizdek sędziego. W fazie eliminacyjnej nasi Lektorzy Starsi natrafili na bardzo mocną i wyrównaną grupę. O awansie do fazy play off zadecydowały zdobyte punkty i bramki, których naszym reprezentantom zabrakło bardzo niewiele.
Inaczej swoje mecze rozegrali Lektorzy Młodsi, którzy pewnie wyszli z grupy i awansowali do fazy play off. Tu poszło równie sprawnie. Nasi panowie dotarli do finału, w którym ulegli 5:0 bezkonkurencyjnej na ten turniej drużynie z Lichnów. Cóż, nawet słynnej FC Barcelonie zdarzają się podobne podknięcia ...
W kategorii Ministrantów Młodszych turniej wygrała drużyna z parafii Przemienienia Pańskiego z Iławy, czego naszym sąsiadom serdecznie gratulujemy. Miejsce to dało najmłodszym reprezentantom naszego miasta awans do wspomnianych Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza, w którym zajęli zaszczytne i bardzo wysokie 5. miejsce.


Finaliści kategorii Lektor Młodszych: FC San Alberto i FC Lichnowy.


W kwidzyńskim turnieju drużyny FC San Alberto godnie reprezentowały barwy naszej parafii, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Po odebraniu przez Lektorów Młodszych dyplomu i pucharu wróciliśmy do Iławy, po czym rozpoczęliśmy przygotowania do następnych rozgrywek...
ks. P. Szafrański

Odsłony: 1918