Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 24.05.2010r.

  W Niedzielę (09.05.2010r.) nasza Parafia przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku do sakramentu Eucharystii przystąpiło 110 dzieci. Zanim jednak przyjęli oni po raz pierwszy Ciało Pana Jezusa wcześniej odpowiednio przygotowywali się do tego sakramentu, przez naukę katechizmu oraz uczestnictwo we Mszach Świętych. Po dwuletnim okresie przygotowania oraz spotkaniach z ks. proboszczem uczniowie dzień wcześniej (tj. 08 maja) przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, aby następnego dnia móc przyjąć do swojego serca Pana Jezusa.Tradycją parafii jest modlitwa dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o dobrą pogodę tego dnia. Również ich starsi i młodsi koledzy modlili się na katechezach w tej intencji. Modlitwy zostały wysłuchane! W sobotę postraszył nas deszcz, ale Niedziela była już piękna, dosyć ciepła, a przede wszystkim słoneczna.
Dzieci komunijne przeżywały ten dzień spotkania z Bogiem bardzo silnie, a wybrani pięknie wypowiedzieli w trakcie uroczystości swoje kwestie i wypełnili przydzielone im zadania.Dziś już widzimy ich jak podchodzą ze złożonymi rękoma, aby przyjąć Ciało Pana Jezusa. Jednocześnie módlmy się za nich, aby przez całe życie karmili się Chlebem Eucharystycznym, właśnie z taką dziecięcą ufnością.
Dziękujemy Państwu Alicji i Jackowi Zabłońskim za bezpłatne udostępnienie zdjęć.

 
Fot.: Jacek Zabłoński
Tekst: Sebastian Rynkowski

Odsłony: 2696