JASEŁKA NA WESOŁO

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 20.01.2012r.


Jak co roku, w ostatnim dniu zajęć przed świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia - dzieci z naszej szkoły wystawiły jasełka. Tym razem inscenizację przygotowali uczniowie klas II pod kierunkiem pani katechetki Iwony Grubalskiej. O oprawę muzyczną zadbała pani Maria Nawrott, która kierowała zespołem wokalno-instrumentalnym.

Tegoroczna inscenizacja nieco odbiegała od klasycznych jasełek, gdyż ukazywała ewangeliczne wydarzenia z przymrużeniem oka. Aniołki wcale nie były takie święte, diabeł i Herod bardziej śmieszyli, niż straszyli, a pastuszkowie i mędrcy nie składali tradycyjnych darów, ale dziecięce przyrzeczenia poprawy. W poszczególnych postaciach uczniowie mogli odnaleźć swoje przywary i dziecięce słabości.

Piękna tradycja wystawiania jasełek zagościła na dobre w naszej szkole. W ten sposób uczniowie przypominają sobie, dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie, a jednocześnie zostają wprowadzeni w niezwykłą i ciepłą atmosferę, jaka towarzyszy tym świętom.

I. Grubalska

Odsłony: 2678