X Metropolitalny Kongres Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 14.10.2012r. Autor AB

  W dniach 28-29 września w naszej parafii odbył się X Metropolitalny Kongres Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Przyjechali liderzy, animatorzy i przedstawiciele Odnowy z diecezji Warmińskiej, Elbląskiej i Ełckiej. Gościliśmy Zespół Mocni w Duchu z o. Remigiuszem Recławem SJ na czele.
Kongres składał się z dwóch dni.
W pierwszym uczestniczyli animatorzy i liderzy, którzy mieli okazji posłuchać ciekawych konferencji o. Remigiusza– „Wiara jako zaufanie Bogu – Maryja, ta, która uwierzyła” oraz „Wiara, która zmienia życie”. O godzinie 18.00 braliśmy udział w uroczystej Eucharystii. Wieczorem przeżywaliśmy godzinę Uwielbienia, potem odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i udaliśmy się na nocleg. W wydarzeniach tego dnia brało udział ponad 100 osób z archidiecezji warmińskiej.
W sobotę przybyli do nas przedstawiciele grup Odnowy w Duchu Świętym z trzech wyżej wymienionych diecezji. Był to dzień otwarty. Kościół nasz wypełniony był po brzegi. Po powitaniu wysłuchaliśmy kolejnej konferencji o. Remigiusza „Dzielić się wiarą – Ewangelizacja”.
Zarówno w piątek jak i w sobotę mogliśmy uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której Pan Bóg przemawiał i dotykał naszych serc. W tych dniach mogliśmy także pokrzepić się świadectwami naszych Sióstr i Braci, a każde z nich było piękną historią życia z Panem Bogiem na co dzień. O godzinie 15.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Jana Styrny. Kościół był wypełniony uczestnikami kongresu a także osobami z naszej parafii i miasta.
Około godziny 17.00 wszyscy goście rozjechali się do swoich domów.

Zobacz zdjęcia Michała Skowrońskiego
(KLIK)

Odsłony: 1737