„Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny;…" /Łk 16,10a/

Utworzono: niedziela, 09, marzec 2014 Poprawiono: niedziela, 09, marzec 2014 Opublikowano: niedziela, 09, marzec 2014 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Dodano dnia 09.12.2012r.

 

Tak brzmi hasło przewodnie Dnia Skupienia grupy GETSEMANI, które przypadło na 10 listopada.
O godzinie 07:30 (czasu miejscowego), zwarci, gotowi, trochę nieświadomi tego, co przygotował dla nas Pan, wyjeżdżaliśmy z parkingu przy Kościele Św. Brata Alberta do Elbląskiego Kościoła Bożego Ciała.
Drogę naszą rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej w intencji tego szczególnego dla Nas Dnia. Były ciche rozmowy z towarzyszami podróży oraz mini-koncert życzeń, czyli śpiewanie naszych ulubionych pieśni i piosenek.
Po przyjeździe na miejsce nastąpiło zawiązanie Wspólnoty, którą poprowadził Adaś z Dorotą wraz z diakonią muzyczną, następnie rozpoczęła się Eucharystia, podczas której ksiądz Sylwester w homilii wyjaśniał znaczenie słów przewodnich Dnia Skupienia. Anielskie śpiewy Diakonii oraz uczestnictwo we Mszy Św. sprawiły, że Modlitwa Uwielbienia, którą moderowała Małgosia wypływała z naszych serc ogromną, gorącą rzeką modlitw.
Około godziny 11:30, po uruchomieniu wszystkich dyktafonów ksiądz Sylwester rozpoczął I część katechezy "O charyzmatach". odnosząc się do konkretnych słów z Pisma Św., przybliżył wszystkim zebranym co to są charyzmaty, kto może je posiąść i w jaki sposób oraz podał zasady korzystania z charyzmatów.
Następnie została ogłoszona przerwa, byśmy wszyscy mogli nabrać sił na dalszą część. W jadalni mogliśmy napić się gorącej kawy lub herbaty, które smakowały nam wyjątkowo, bo obsługiwani byliśmy przez przemiłą grupę porządkowo- gastronomiczną (Marysię, Wioletę, Zosię i ....). Przy kanapkach, słodyczach, owocach i innych smakołykach (w tzw. grupach dzielenia= dzielę się tym, co mam lub tym, co wiem) popłynęły rozmowy na przeróżne tematy.
W tak miłej atmosferze czas zleciał bardzo szybko, ale nikogo nie trzeba było pospieszać, bo wszyscy szybko posprzątali "po obiedzie" i ochoczo wędrowaliśmy do kaplicy na modlitwę południową, którą poprowadziła nam Cecylia. Następnie znowu zostały uruchomione dyktafony i zeszyty z długopisami i rozpoczęła się druga część katechezy, podczas której zostały omówione szczegółowo: dary proroctwa, języków i uzdrawiania.
Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu każdy z nas miał się zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mam świadomość, że Jezus chce mnie obdarzyć charyzmatami? O jaki charyzmat ja chcę prosić? A także pomodlić się o odwagę,
o otwarcie się na dary, które chce mi dać Pan, o posługiwanie otrzymanymi charyzmatami.
Modlitwa o Wylanie Darów Ducha Świętego, którą moderował ksiądz Sylwester wraz z Grupą Rozeznającą - wylewała na każdego z nas morze Darów. Jak to w takich momentach bywa, było wiele wzruszeń, ogrom radości i ponownie popłynęła z nas, natchnięta przez Ducha Świętego modlitwa uwielbienia. Otrzymawszy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, nie mogliśmy uwierzyć, że nadszedł najwyższy czas pożegnać się z naszym Gospodarzem - księdzem Piotrem Brykiem. Po odśpiewaniu, z całego serca płynącej pieśni "Niech Cię Pan błogosławi i strzeże", poszliśmy na parking. Niby wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni ale odrobinę "zawiedzeni, bo trzeba było wracać.
Już jadąc autobusem Tereska poprowadziła Koronkę do Miłosierdzia Bożego, podziękowaliśmy za ten szczególny dla całej Wspólnoty dzień i z pieśnią na ustach wracaliśmy do Iławy.
Pięknym owocem kończącym Dzień Skupienia było proroctwo, kolejny namacalny znak, że Pan jest żywy i obecny. Chwała Panu!

// Dorota //
Zobacz wszystkie zdjęcia(kliknij)

Odsłony: 1297