PIELGRZYMKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS I SŁUŻBY LITURGICZNEJ DO GIETRZWAŁDU

Utworzono: niedziela, 23, czerwiec 2019 Poprawiono: niedziela, 23, czerwiec 2019 Opublikowano: niedziela, 23, czerwiec 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

 

Podkład do filmu: www.youtube.pl: Eleni, Maryjo, śliczna Pani

 

15 czerwca 2019 r. wzięliśmy udział w pielgrzymce autokarowej do „polskiego Lourdes”, czyli do Gietrzwałdu.

Wyruszyliśmy sprzed naszego kościoła parafialnego na pielgrzymi szlak  o godz. 9:00. Wielu z nas jechało po raz pierwszy na spotkanie z Matką Bożą Gietrzwałdzką.

Udaliśmy się tam, by przed cudownym obrazem NMP prosić Ją o potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich oraz wszystkich dobroczyńców, którzy wspierali działalność Szkolnego Koła Caritas.

Zaraz po dotarciu na miejsce przywitaliśmy się z Matką Bożą modlitwą różańcową przy kapliczce objawień. Potem wysłuchaliśmy ciekawej opowieści ojca za zgromadzenia Kanoników Regularnych Laterańskich o objawieniach Matki Bożej  oraz o cudownym obrazie N.M.P.

 

O godz. 12:00 uczestniczyliśmy w Mszy św. w bazylice N.M.P. Staliśmy u stóp ołtarza i cudownego obrazu Pani Gietrzwałdzkiej wpatrując się w Jej uśmiechnięte oblicze. Czuliśmy szczególną bliskość i matczyną miłość Maryi. Tak, jak powiedział kaznodzieja, wierzymy, że Ona przyjmuje nasze prośby i zanosi je swojemu Synowi mówiąc: „To przynosi Ci Wiktoria, to Kacper, a to Zuzia” itp.

Po Mszy św. udaliśmy się do  źródełka, aby zaczerpnąć cudownej wody. Niektórzy
z nas brali ją dla rodziców, dziadków czy sąsiadów, którzy o nią prosili.

Każdy z nas zawiózł również do domu jakieś pamiątki. Najczęściej były to obrazki cudownego wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, różańce, figurki aniołków czy też drobne upominki z napisem „Gietrzwałd”.

Opiekę nad nami sprawował ks. Paweł Liszewski oraz panie katechetki: Iwona Grubalska, Beata Jastrzębska i Joanna Liedtke.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce ks. proboszcza Mariana Florka, który sfinansował ten wyjazd dziękując nam w ten sposób za zaangażowanie
w działalność charytatywną parafii.

Tekst, film i zdjęcia: Iwona Grubalska

Odsłony: 410