II DIECEZJALNE FORUM SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS W KWIDZYNIE

Utworzono: niedziela, 24, maj 2015 Poprawiono: wtorek, 26, maj 2015 Opublikowano: niedziela, 24, maj 2015 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

lightbox23 maja 2015 r. wzięliśmy udział w II Diecezjalnym Forum Szkolnych Kół Caritas w Kwidzynie. Przybyły na to spotkanie Koła z Elbląga, Morąga, Sztumu, Kwidzyna i Prabut. Nasze Koło reprezentowało Iławę.

Forum rozpoczęło się Mszą św. w katedrze św. Jana Ewangelisty, której przewodniczył ks. bp Józef Wysocki. Potem w amfiteatrze na Placu Jana Pawła II śpiewaliśmy i tańczyliśmy wielbiąc Boga podczas koncertu zespołu parafialnego z Prabut.

 

Wszystkie przybyłe Koła zaprezentowały swoją działalność w formie prezentacji multimedialnych, które oglądaliśmy na nowoczesnym cyfrowym projektorze kwidzyńskiego teatru. Po naszej prezentacji dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej ks. Wojciech Borowski wręczył nam, podobnie jak pozostałym Kołom, specjalne podziękowanie za szerzenie idei Caritas. Wkrótce będzie można je zobaczyć w widocznym miejscu  naszej szkoły.

Wzmocnieni ciepłym posiłkiem udaliśmy się ponownie do katedry, gdzie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Szkolnych Kół Caritas i ich ofiarodawców. Na zakończenie Forum ks. Wojciech Borowski udzielił nam specjalnego błogosławieństwa, abyśmy w dalszym ciągu, w imię miłości Chrystusa, nieśli  dobro i pomoc w swoim środowisku.

Pobierz i zobacz prezentację

 

 23 maja 2015 r.

Iwona Grubalska

Odsłony: 1571