Celebrujemy życie… Bal Wszystkich Świętych

Utworzono: czwartek, 31, październik 2019 Poprawiono: niedziela, 03, listopad 2019 Opublikowano: czwartek, 31, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

         Po raz kolejny w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w Parafii pw Świętego Brata Alberta w Iławie odbył się bal wszystkich świętych. O godzinie 16.30 w naszej świątyni zgromadzili się najmłodsi wierni parafianie, aby dać świadectwo swojej wiary i uczcić świętość. Po  krótkim nabożeństwie w kościele wszyscy przeszli przez „Bramę Świętych” do salek parafialnych. Tam dzieciaki podzielone na grupy, bawiły się pod opieką animatorek i katechetów. W przypadającym właśnie ostatnim dniu nadzwyczajnego miesiąca misyjnego nie zabrakło także akcentów misyjnych.

Czytaj więcej: Celebrujemy życie… Bal Wszystkich Świętych

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci - 2019

Utworzono: piątek, 12, kwiecień 2019 Poprawiono: środa, 17, kwiecień 2019 Opublikowano: piątek, 12, kwiecień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski

Iwona Grubalska

JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

Utworzono: wtorek, 08, styczeń 2019 Poprawiono: wtorek, 08, styczeń 2019 Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

6 stycznia 2019 r. , w uroczystość Objawienia Pańskiego, sześciolatki z Przedszkola nr 6 w Iławie przedstawiły jasełka o Bożym Narodzeniu.

Tradycja wystawiania jasełek w naszym kościele sięga początków istnienia parafii. Przez wiele lat prezentowali je uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i 5.
Od kilkunastu lat ks. proboszcz zaprasza przedszkolaków. W tym roku wystąpiły dzieci z grupy „Muchomorki”, które przygotowały panie wychowawczynie: Monika Szefer i Anna Suszyńska.

 

Czytaj więcej: JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

RORATY 2018 „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”

Utworzono: czwartek, 27, grudzień 2018 Poprawiono: czwartek, 27, grudzień 2018 Opublikowano: czwartek, 27, grudzień 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

W tym roku tematem  spotkań roratnich w Parafii Świętego Brata Alberta była Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych i współczesnych dzieci poznawały dary Ducha Świętego. Pamiątką uczestnictwa w roratach była specjalna plansza z „Małego Gościa Niedzielnego” z obrazkami, które dzieci kolekcjonowały przez cały adwent.

W głębszym przeżywaniu i rozumieniu adwentu pomagały dzieciom symbole adwentowe. Każdego dnia jedno z dzieci zapalało świecę roratnią, inne przyjmowało do swego domu „wędrującą” figurkę Maryi, jeszcze inne przyklejało na specjalnym plakacie kolejny dar Ducha Świętego. O oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa przypominała również dzieciom specjalna drabina, licząca tyle stopni, ile ma adwent. Po tej drabinie Dzieciątko Jezus zstępowało coraz niżej w kierunku żłóbka.

Czytaj więcej: RORATY 2018 „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”

Kochane Dzieci! Zapraszamy Was na RORATY!

Utworzono: wtorek, 27, listopad 2018 Poprawiono: wtorek, 27, listopad 2018 Opublikowano: wtorek, 27, listopad 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

Od najbliższego poniedziałku – 3 grudnia –  o godz. 18:00 (od poniedziałku do piątku, a w soboty o godz. 7:00)

zapraszamy Was na RORATY!

 

Zapalony lampion niech będzie znakiem Waszego oczekiwania i gotowości na  przyjście Pana Jezusa!

Na roraty serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Niech Pan Jezus widzi, że naprawdę na Niego czekacie! Przychodźcie na tę Mszę św. z lampionami. W kwiaciarni „San Alberto” możecie nabyć kolorowy i łatwy do sklejenia lampion.

W drugim roku poświęconym w Kościele Duchowi Świętemu tematem  spotkań roratnich będzie Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej, którą pragniemy wam przybliżyć. Przez przykład postaci biblijnych poznacie dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego dary. Pamiątką uczestnictwa w roratach będzie specjalna plansza z „Małego Gościa Niedzielnego” z obrazkami, które będziecie kolekcjonować przez cały adwent.