RORATY 2018 „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”

Utworzono: czwartek, 27, grudzień 2018 Poprawiono: czwartek, 27, grudzień 2018 Opublikowano: czwartek, 27, grudzień 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

W tym roku tematem  spotkań roratnich w Parafii Świętego Brata Alberta była Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych i współczesnych dzieci poznawały dary Ducha Świętego. Pamiątką uczestnictwa w roratach była specjalna plansza z „Małego Gościa Niedzielnego” z obrazkami, które dzieci kolekcjonowały przez cały adwent.

W głębszym przeżywaniu i rozumieniu adwentu pomagały dzieciom symbole adwentowe. Każdego dnia jedno z dzieci zapalało świecę roratnią, inne przyjmowało do swego domu „wędrującą” figurkę Maryi, jeszcze inne przyklejało na specjalnym plakacie kolejny dar Ducha Świętego. O oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa przypominała również dzieciom specjalna drabina, licząca tyle stopni, ile ma adwent. Po tej drabinie Dzieciątko Jezus zstępowało coraz niżej w kierunku żłóbka.

 

W każdą sobotę rano, po Mszy św. roratniej, kapłani zapraszali dzieci na słodkie śniadanie. W sali parafialnej czekały na nie drożdżówki albo pączki oraz gorące kakao. W ostatnią sobotę adwentu, na życzenie i ku uciesze dzieci, podano pizzę.

Wierząc w moc Ducha Świętego ufajmy, że codzienny udział w roratach, zasiadanie do wspólnego stołu w obecności kapłanów zrodzi w sercach dzieci pragnienie bliskości z Panem Jezusem i Jego Matką.

Iwona Grubalska

 

 

Odsłony: 893