Celebrujemy życie… Bal Wszystkich Świętych

Utworzono: czwartek, 31, październik 2019 Poprawiono: niedziela, 03, listopad 2019 Opublikowano: czwartek, 31, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

         Po raz kolejny w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w Parafii pw Świętego Brata Alberta w Iławie odbył się bal wszystkich świętych. O godzinie 16.30 w naszej świątyni zgromadzili się najmłodsi wierni parafianie, aby dać świadectwo swojej wiary i uczcić świętość. Po  krótkim nabożeństwie w kościele wszyscy przeszli przez „Bramę Świętych” do salek parafialnych. Tam dzieciaki podzielone na grupy, bawiły się pod opieką animatorek i katechetów. W przypadającym właśnie ostatnim dniu nadzwyczajnego miesiąca misyjnego nie zabrakło także akcentów misyjnych.

 

Dzieciaki w pięknie udekorowanych pięcioma barwami misyjnymi salach tańczyły, bawiły się w zespołach, realizowały się artystycznie, posilały pysznościami i pozowały przed fotobudką. To był wieczór świętych wszechczasów. W iławskiej parafii pojawiło się kilka Maryjek, kilku małych świętych Franciszków, świętych Józefów, papieży, były święte Faustyny (mała i trochę większa), święty Stanisław Kostka i wielu innych. Bezsprzecznie królowały aniołki. Radosne spotkanie zakończyło się w kościele błogosławieństwem i rozdaniem pamiątkowych drobiazgów. To była prawdziwa demonstracja radości, śmiechu, wspólnoty i wiary – wiary czystej, szczerej i naturalnej. To była uczta życia w Chrystusie, życia jakiego uczą nas święci.

Joanna Liedtke

Odsłony: 444