Razem z Maryją idziemy na spotkanie Pana

Utworzono: niedziela, 01, grudzień 2019 Poprawiono: niedziela, 01, grudzień 2019 Opublikowano: niedziela, 01, grudzień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Eucharystia daje życie”

   

Patronką naszego adwentowego czuwania jest Maryja. W związku z tym od jutra przez cały adwent będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 Msza św. roratnia, a w sobotę o godz. 7:00. Podczas rorat zapalamy świecę wyobrażającą Maryję - niosącą światu Chrystusa – Światłość prawdziwą.

 

Na roraty serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Niech Pan Jezus widzi, że naprawdę na Niego czekacie! Przychodźcie na tę Mszę św. z lampionami. 

 


W tym roku bohaterem  spotkań roratnich będzie Kardynał Stefan Wyszyński.


„Takiego prymasa Bóg daje raz na 1000 lat” – mówił o kard. Wyszyńskim św. Papież Jan Paweł II. Poznać wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnikom adwentowych spotkań roratnich przedstawić jego osobę i życie. Pamiątką uczestnictwa w roratach będzie specjalna plansza z „Małego Gościa Niedzielnego” z obrazkami, które dzieci będą kolekcjonować przez cały adwent.

Odsłony: 33