Ogosyenia + 15 lipca 2018 r. XV niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 15, lipiec 2018 Poprawiono: niedziela, 15, lipiec 2018 Opublikowano: niedziela, 15, lipiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

1.    Dla wielu z nas letnie miesiące to czas wypoczynku. Jest on konieczny – pozwala odzyskać siły wyczerpane całoroczną pracą i nabrać energii do wykonywania kolejnych życiowych zadań. Pamiętajmy w czasie wypoczynku o wzmocnieniu nie tylko sił fizycznych, ale i duchowych poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św. i czytanie słowa Bożego.

Czytaj więcej: Ogosyenia + 15 lipca 2018 r. XV niedziela zwykła

Ogłoszenia - 8 lipca 2018 r. – XIV niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 07, lipiec 2018 Poprawiono: sobota, 07, lipiec 2018 Opublikowano: sobota, 07, lipiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

1.     W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia - 8 lipca 2018 r. – XIV niedziela zwykła

Ogłoszenia - 1 lipca 2018 r. – XIII niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 01, lipiec 2018 Poprawiono: niedziela, 01, lipiec 2018 Opublikowano: niedziela, 01, lipiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

 

1.     Witamy wszystkich gości, którzy spędzają swój urlop lub wakacje w naszym mieście. Serdecznie was witamy i pozdrawiamy. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, aby wraz z troską o zdrowie ciała zadbać o rozwój  życia duchowego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia - 1 lipca 2018 r. – XIII niedziela zwykła

Ogłosenia - 24 czerwca 2018 r.

Utworzono: sobota, 23, czerwiec 2018 Poprawiono: sobota, 23, czerwiec 2018 Opublikowano: sobota, 23, czerwiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela

 

1.    Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2.     Dla wielu z nas tu obecnych dziś jest  pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Pamiętajmy więc o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i przykazaniach Bożych.

3.    W piątek, 29 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego. Niech to będzie również okazją do podziękowania Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów. Porządek Mszy św. w tym dniu jest świąteczny: 7:00, 10:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i jeszcze raz przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy świętej i Dekalogu.

Ogłoszenia - 17 czerwca 2018 r.

Utworzono: niedziela, 17, czerwiec 2018 Poprawiono: niedziela, 17, czerwiec 2018 Opublikowano: niedziela, 17, czerwiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski

PARAFIALNA UROCZYSTOŚC ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO

 

1.    W dniu dzisiejszym nasza parafia  przeżywa uroczystość odpustową ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Był on zakonnikiem, założycielem zgromadzenia albertynów, uczestnikiem powstania styczniowego, wybitnym malarzem, który poświęcił swoje życie biednym i bezdomnym. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13:15. W czasie tej Mszy św. każdy będzie miał możliwość oddania czci relikwiom św. Brata Alberta.

Czytaj więcej: Ogłoszenia - 17 czerwca 2018 r.

Więcej artykułów…