Ogłoszenia - 10 września 2017 r. – XXIII niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 10, wrzesień 2017 Poprawiono: niedziela, 10, wrzesień 2017 Opublikowano: niedziela, 10, wrzesień 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.    Dzisiaj o godz. 11:00 w Gietrzwałdzie odbywają się główne uroczystości jubileuszowe z racji 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Pamiętajmy, że Matka Boża w Gietrzwałdzie, podobnie jak w Fatimie czy Lourdes , prosiła każdego z nas o odmawianie różańca. Powierzajmy w tej modlitwie Maryi losy całego świata, Europy, Ojczyzny oraz naszych rodzin i nas samych.

 

2.    Jutro mija 16 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o ofiarach terroru, prześladowań religijnych i reżimów totalitarnych oraz prośmy Boga o pokój i bezpieczeństwo na świecie.

3.    Następna niedziela września w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

4.    Tego samego dnia rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że jesteśmy zobowiązani troszczyć się o dzieci i młodzież, które są przyszłością Kościoła i narodu.

5.    W środę, 13 września, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie tradycyjny: o 17:15 – różaniec fatimski, o 18:00 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 20:30 połączony z procesją fatimską, w której można iść z zapalonymi świecami.

6.    W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

7.    W piątek, 15 września, Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Maryja od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła.

8.    W następną  niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

9.    Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.
Odsłony: 569