Ogłoszenia - 24 września 2017 r. XXV niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 23, wrzesień 2017 Poprawiono: sobota, 23, wrzesień 2017 Opublikowano: sobota, 23, wrzesień 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.     Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po wakacjach i urlopach. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich dla dzieci (Oaza dzieci Bożych, ministranci, Szkolne Koło Caritas, schola), młodzieży (KSM, lektorzy, chórek gimnazjalny, zespół muzyczny) i dorosłych (Odnowa w Duchu Świętym, Wiara i Światło, wspólnota Mężczyźni św. Józefa, Koła Żywego Różańca).

 

2.     Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 17:30, a w środę przed Mszą św. wieczorną na  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.     W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z katechezy, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i uczynił swoimi posłańcami, a jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy piątek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii św. Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy w najbliższy piątek.

4.     W następną niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Niech będzie on dla nas czasem wspólnej modlitwy z Maryją. Weźmy do rąk różaniec i polecajmy Jej problemy, bolączki i trudności, z jakimi się borykamy. Od niedzieli przez cały październik będziemy gromadzić się codziennie w naszej świątyni na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

5.     W następną niedzielę dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas oraz panie z parafialnej Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

6.     W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

7.     Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  • 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
  • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma św. w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;
Odsłony: 569