Ogłoszenia - 8 października 2017 r. – XXVII niedziela zwykła  XVII DZIEŃ PAPIESKI

Utworzono: sobota, 07, październik 2017 Poprawiono: sobota, 07, październik 2017 Opublikowano: sobota, 07, październik 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.     Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w umocnienie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy o godz. 17:30.

 

2.     Dzisiaj, już po raz siedemnasty, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania Papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3.     Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym, a po nim na wieczornej Eucharystii. Wszystkich parafian, w tym szczególnie dzieci, zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4.     13 października, w piątkowy wieczór, będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:15 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:30 Apel Jasnogórski.

5.     W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej.
W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się  przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.

6.     Młodzież z klas II i III gimnazjum z naszej parafii zapraszamy serdecznie  w następną niedzielę, 15 października, na Mszę św. o godz. 13:15. Po niej odbędzie się spotkanie dotyczące bierzmowania, podczas którego będzie możliwość zapisania się  na listę przygotowujących się do tego sakramentu.

7.     Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła.  Można je składać w kancelarii parafialnej.

8.     Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • ·       11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
  • ·       13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
  • ·       15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.
Odsłony: 549