Ogłoszenia - 15 października 2017 r. – XXVIII niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 14, październik 2017 Poprawiono: sobota, 14, październik 2017 Opublikowano: sobota, 14, październik 2017 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 1.     Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej, która – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i  „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy wszystkich, w tym również dzieci, każdego dnia o godz. 17:30

na wspólne odmawianie różańca.

 

2.     Młodzież z klas II i III gimnazjum z naszej parafii zapraszamy serdecznie  dzisiaj na Mszę św. o godz. 13:15. Po niej odbędzie się spotkanie dotyczące bierzmowania, podczas którego będzie możliwość zapisania się  na listę przygotowujących się do tego sakramentu.

3.     Jutro powrócimy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 39 lat, gdy nasz Rodak, dziś już święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła, został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać
i rozważać dzieło życia oraz nauczanie Papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie jutrzejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli św. Jana Pawła II.

4.     W środę, 18 października, w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

5.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny
i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Tego dnia dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie zbierać przed naszym kościołem ofiary na ten cel.

6.     Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św.  w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej.

7.     Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości
i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę
    o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;
  • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
  • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia
    i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;
  • 20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością;
Odsłony: 558