Ogłoszenia - 18 marca 2018 r. V niedziela Wielkiego Postu

Utworzono: sobota, 17, marzec 2018 Poprawiono: sobota, 17, marzec 2018 Opublikowano: sobota, 17, marzec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku  na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

 

2.    W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie. Wykorzystajmy jak najowocniej ten święty czas, by przygotować się duchowo do najważniejszej uroczystości w roku liturgicznym.

3.    Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni.

4.     Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Tego dnia zapraszamy szczególnie wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów noszących to piękne imię, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, św. Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Na uroczystą Mszę św. z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18:00.

5.    W najbliższą środę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Będzie je głosił ojciec salezjanin Piotr Szlufik SDB. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach, które będą trwały od 21 do 24 marca. Prosimy  o zarezerwowanie sobie czasu na dobre i pełne przeżycie rekolekcji. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach przed kościołem, w „Albertówce” i na stronie internetowej parafii.

6.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na rozważanie męki i śmierci Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej. Ze względu na rekolekcje w najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga krzyżowa o godz. 17:30.

7.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:20 zapraszamy na piękne polskie nabożeństwo Gorzkich Żali.

8.    Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

9.    Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, która rozpocznie Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy – symbol radości wynikającej z obecności Chrystusa, którego  uznajemy za Króla i Pana naszego życia. Ofiary złożone na tacę w Niedzielę Palmową będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

10. Chorych, których zgłosicie w kancelarii parafialnej, będziemy odwiedzać z sakramentami świętymi w środę Wielkiego Tygodnia – 28 marca – od godz. 15:30.

Odsłony: 841