Ogłoszenia - 1 kwietnia 2018 r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Utworzono: sobota, 31, marzec 2018 Poprawiono: sobota, 31, marzec 2018 Opublikowano: sobota, 31, marzec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email
 1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. 

 2. Drodzy bracia i siostry, przyjmijcie dzisiaj od nas, waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe Wasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w Waszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika Wasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli Wam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy Wam błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
 3. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone  na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Chociaż tylko jutro jest jeszcze dzień wolny od pracy, postarajmy się
  w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Codziennie bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
 5. Z racji Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.
 6. Od Wielkiego Piątku odmawiamy codziennie w naszej świątyni po Mszy wieczornej Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 7. W następną niedzielę, 8 kwietnia,  będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił  w 2000 r. Ojciec święty Jan Paweł II.  W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę  Miłosierdzia. Uczcijmy ją gromadząc się na wspólnej modlitwie w naszej świątyni, trwając przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.
 8. Zachęcamy również do indywidualnego odmawiania w domu Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 9. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami i paniami z parafialnej Caritas będą zbierać przed kościołem ofiary na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii.
 10. Te dzieci, które włączyły się w wielkopostną akcję charytatywną Szkolnego Koła Caritas przy SP nr 4 i 5 biorąc do domu „skarbonkę miłosierdzia” będą mogły je przynieść do swojej szkoły w „Tygodniu Miłosierdzia”, który rozpocznie się
  w następną niedzielę – 8 kwietnia.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
 12. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 13. Spowiedź z racji pierwszego piątku, będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
 14. W pierwszą sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi  Po nim odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych  i zmiana tajemnic różańcowych.
Odsłony: 868