Ogłosenia - 24 czerwca 2018 r.

Utworzono: sobota, 23, czerwiec 2018 Poprawiono: sobota, 23, czerwiec 2018 Opublikowano: sobota, 23, czerwiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela

 

1.    Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2.     Dla wielu z nas tu obecnych dziś jest  pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Pamiętajmy więc o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i przykazaniach Bożych.

3.    W piątek, 29 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego. Niech to będzie również okazją do podziękowania Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów. Porządek Mszy św. w tym dniu jest świąteczny: 7:00, 10:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i jeszcze raz przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy świętej i Dekalogu.

Odsłony: 577