Ogłoszenia - 1 lipca 2018 r. – XIII niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 01, lipiec 2018 Poprawiono: niedziela, 01, lipiec 2018 Opublikowano: niedziela, 01, lipiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.     Witamy wszystkich gości, którzy spędzają swój urlop lub wakacje w naszym mieście. Serdecznie was witamy i pozdrawiamy. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, aby wraz z troską o zdrowie ciała zadbać o rozwój  życia duchowego.

 

2.     W  następną niedzielę, 8 lipca, po każdej Mszy św. panie z parafialnej Caritas będą zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” dzieciom i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas przy SP nr 4 i 5 za pomoc w kwestowaniu od września 2017 r. do czerwca 2018 r. To podziękowanie składamy również na ręce ich rodziców oraz katechetów, którzy prowadzą Szkolne Koła Caritas.

3.     W najbliższy wtorek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

4.     W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się w czwartek o udział w Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, ofiarując go w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.

5.     Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele będzie okazja do  spowiedzi świętej od godz. 17:00 do 18:00, a wieczorna Msza św. wynagradzająca  o godz. 18:00.

6.     Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w pierwszą sobotę lipca na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7:00. Po Eucharystii będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7.     W tym tygodniu, 6 lipca, patronuje nam św. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe). Piątek więc będzie również świętem patronalnym Apostolstwa Chorych.

Odsłony: 632