Ogłoszenia - 22 lipca 2018 r. – XVI niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 21, lipiec 2018 Poprawiono: sobota, 21, lipiec 2018 Opublikowano: sobota, 21, lipiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

 

2.    W środę, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.  W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu św. Krzysztofem.

3.    W czwartek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, św. Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

4.     Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Przeżyjmy go w trzeźwości. Zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.

5.    Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na  pomoc materialną dla pielgrzymów, którzy 30 lipca wyruszą na Jasną Górę. Będą szli do domu Matki, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich materialnie oraz duchowo poprzez modlitwę.

6.    Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można jeszcze do środy składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.

7.     Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy udanego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

8.    W tym tygodniu patronują nam:

25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;

25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców
i podróżujących;

26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

Odsłony: 609