Ogłoszenia - 29 lipca 2018 r. XVII niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 29, lipiec 2018 Poprawiono: niedziela, 29, lipiec 2018 Opublikowano: niedziela, 29, lipiec 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    W dniu jutrzejszym wyruszy z naszego miasta i z naszej parafii grupa pielgrzymów, którzy będą szli na Jasną Górę do domu Matki Królowej Polski, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich duchowo poprzez modlitwę.

 

2.    Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Każdego dnia w naszej świątyni o godz. 20:30 będzie odprawiany Apel Jasnogórski, podczas którego łączymy się duchowo z Jasną Górą.

3.    W najbliższą środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Boga.

4.    W sierpniu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. W naszej świątyni jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązanie zachowania abstynencji w sierpniu.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek  zapraszamy na Mszę św. wotywną o Bożym Sercu, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.

6.     W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do NiepokalanegoSerca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych z ks. proboszczem i zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę w liturgii Kościoła będziemy także wspominać świętego proboszcza z Ars Jana Vianneya.

7.    W następną niedzielę, 5 sierpnia,  panie z parafialnej Caritas będą po każdej Mszy św. zbierały ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.    Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.

Odsłony: 614