Ogłoszenia - 5 sierpnia 2018 r. – XVIII niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 04, sierpień 2018 Poprawiono: niedziela, 29, lipiec 2018 Opublikowano: sobota, 04, sierpień 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.    Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce dać najlepszy pokarm: swoje Ciało umacniające nas w drodze do nieba. Starajmy się jak najczęściej rozbudzać w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

2.    Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.

3.    Jezus wciąż wzywa nas do czujności i modlitwy, nieustannie zapewniając nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.

4.    W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, panie z parafialnej Caritas zbierają przed kościołem ofiary dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  wszystkim, którzy każdego miesiąca wspierają materialnie naszych najmłodszych parafian.

5.     „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

6.    Burmistrz Miasta Iławy oraz Iławskie Centrum Kultury, organizatorzy 48. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING – Złota Tarka, zapraszają wszystkich mieszkańców Iławy oraz przebywających w naszym mieście gości na Mszę św. Jazzową w następną niedzielę, 12 sierpnia o godz. 14.00 w Amfiteatrze Miejskim w Iławie z udziałem Ewy Urygi z zespołem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • ·         8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;
  • ·         9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;
  • ·         10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;
  • ·         11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą; habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.
Odsłony: 665