Ogłoszenia - 26 sierpnia 2018 r. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Utworzono: niedziela, 26, sierpień 2018 Poprawiono: niedziela, 26, sierpień 2018 Opublikowano: niedziela, 26, sierpień 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Dziś czcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

 

       2.      Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

       3.      W środę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

       4.      W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych z ks. proboszczem i zmiana tajemnic różańcowych.

       5.      W sobotę, 1 września, przypada także 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia będziemy modlić się w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Odsłony: 647