Ogłoszenia - 9 września 2018 r. – XXIII niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 08, wrzesień 2018 Poprawiono: sobota, 08, wrzesień 2018 Opublikowano: sobota, 08, wrzesień 2018 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.    Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

 

2.    W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas wraz ze swoimi opiekunami kwestują po każdej Mszy św. zbierając do puszek ofiary na pomoc dla swoich rówieśników z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.    Następna niedziela września w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

4.    W czwartek, 13 września, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie tradycyjny: o 17:15 – różaniec fatimski, o 18:00 Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 20:30 połączony z procesją fatimską, w której można iść z zapalonymi świecami.

5.    W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

6.    W sobotę, 15 września, Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Maryja od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła.

7.    Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.
Odsłony: 637