Ogłoszenia - 6 stycznia 2019 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego

Utworzono: sobota, 05, styczeń 2019 Poprawiono: poniedziałek, 31, grudzień 2018 Opublikowano: sobota, 05, styczeń 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

  1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywana Uroczystością Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV w. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. A w serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Podczas Mszy św. poświęciliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak stanowi też wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.
  2. Dziś szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania misyjne, może także z naszej parafii. Prośmy Boga, by Dobra Nowina o zbawieniu skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 10:30 mali artyści z Przedszkola nr 6 przedstawią jasełka o Bożym Narodzeniu.
  4. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po każdej Mszy św. dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wraz z paniami z parafialnej Caritas zbierają przed kościołem ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin  naszej parafii.
  5. W następną niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Może warto przypomnieć sobie datę chrztu, odszukać gdzieś wciśniętą metrykę, a może zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego – świętego życia…
  6.  Nadal trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, kiedy duszpasterze wnoszą Boże błogosławieństwo w Wasze domy. Jest to także dobra okazja do porozmawiania nie tylko o osobistych sprawach, ale także o sprawach całej wspólnoty parafialnej.  W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00, natomiast w  niedzielę o godz. 15:00, w dwie soboty również rano od godz. 9:00.
  7. Do 20 stycznia, z racji  wizyty duszpasterskiej,  kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 15:00 – 15:45.
Odsłony: 1004