Ogłoszenia - 13 stycznia 2019 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

Utworzono: sobota, 12, styczeń 2019 Poprawiono: sobota, 12, styczeń 2019 Opublikowano: sobota, 12, styczeń 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd i pozostawiamy świąteczny wystrój kościoła do 2 lutego. Wtedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym osobistym chrzcie, który uczynił nas dziećmi Boga i Kościoła. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięczności za to, że w Kościele Bóg usynowił nas w Jezusie Chrystusie. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
  3. Nadal trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, kiedy duszpasterze wnoszą Boże błogosławieństwo w Wasze domy. Jest to także dobra okazja do porozmawiania nie tylko o osobistych sprawach, ale także o sprawach całej wspólnoty parafialnej.  W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00, natomiast w niedzielę o godz. 15:00.
  4. Do 20 stycznia, z racji  wizyty duszpasterskiej, kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 15:00 – 15:45.
  5. Jutro rozpoczyna się w liturgii tak zwany okres zwykły. W tym czasie nie obchodzi się jakiejś szczególnej tajemnicy z życia Chrystusa, ale wspomina Chrystusowe misterium w jego pełni.
  6. W dniu dzisiejszym, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

        17:30 – Różaniec fatimski,

        18:00 – Msza św.,

        19:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

        20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. W najbliższy piątek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”.
  2. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan jest poprzedzony 22. Dniem Judaizmu, który w tym roku przebiegnie pod hasłem: „Nie przychodzę, żeby zatracać”. Jest on okazją do lepszego zrozumienia swych korzeni, prośby do Boga o wzajemne przebaczenie krzywd i współpracy prowadzącej do obopólnego zrozumienia i poznania.
  3. W następną niedzielę, 20 stycznia, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
Odsłony: 619