Ogłoszenia - 20 stycznia 2019 r. – II niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 19, styczeń 2019 Poprawiono: sobota, 19, styczeń 2019 Opublikowano: sobota, 19, styczeń 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    W miniony piątek – 18 stycznia - rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20). Świadomość troski o jedność podzielonych chrześcijan uwidoczniła się w Kościele katolickim zwłaszcza w czasie Soboru Watykańskiego II. Niestrudzenie zabiegał o pojednanie Jan Paweł II. Pamiętać należy, że troska o jedność płynie przede wszystkim z Wieczernika, kiedy to Pan Jezus podczas modlitwy arcykapłańskiej prosił Ojca, „aby byli jedno”. W ten wielki, błagalny głos Kościoła włączmy także swoje modlitwy.

 

2.    Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

3.    W dniu dzisiejszym zapraszamy serdecznie na wspólne śpiewanie kolęd z Panem Organistą o godz. 17:30.

4.    W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych czcigodnych seniorach, także tych, którzy odeszli już do Pana.

5.    23 stycznia przypada 156. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

6.    W czwartek, 24 stycznia, wspominamy w liturgii św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Światły biskup położył wielkie zasługi w walce z reformacją. Jest on patronem dziennikarzy i prasy katolickiej.

7.    W piątek, 25 stycznia, przypada liturgiczne wspomnienie Nawrócenia św. Pawła, wielkiego Apostoła i niezrównanego nauczyciela chrześcijaństwa. Trudno nawet wyobrazić sobie, jak wyglądałby Kościół powszechny, gdyby Bóg nie przywiódł go do wiary w Jezusa Chrystusa. Nawrócenie św. Pawła przypomina nam jednocześnie o potrzebie nieustannego nawracania się do Boga.

8.     W sobotę, 26 stycznia, będziemy obchodzić w Kościele katolickim 19. Dzień Islamu pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy.” Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń,  prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

9.    Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni.

10. W dniu dzisiejszym kończymy wizytę duszpasterską. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Składamy także serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

11. Z racji zakończenia wizyty duszpasterskiej od jutra kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 17:00 – 18:00, a w środę w godz. 16:00 – 18:00.

12.  W tym tygodniu, w dniach 22 – 27 stycznia, odbędą się w Panamie 34. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Główną patronką 34. ŚDM Panama 2019 będzie Matka Boża Starsza – patronka Panamy, której wizerunek w 1510 r. przywiózł na ziemie Ameryki Środkowej hiszpański żeglarz i odkrywca Vasco Nunez de Balboa. Zachęcamy, szczególnie młodzież, do oglądania transmisji telewizyjnych a także do modlitewnej łączności z młodymi uczestnikami ŚDM.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • ·         24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • ·         26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
Odsłony: 619