Ogłoszenia - 24 lutego 2019 r. VIII niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 23, luty 2019 Poprawiono: sobota, 23, luty 2019 Opublikowano: sobota, 23, luty 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.      Dla chrześcijanina niedziela nie jest tylko dniem wolnym od pracy. Powinniśmy pamiętać, że jest to dzień Pański. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy św., wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – dzień, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Szczególnym wyrazem naszej miłości do Jezusa jest nowenna pierwszych piątków miesiąca. Przypominamy o tym szczególnie dzieciom z klas IV, które w tym roku po raz pierwszy wypełniają tę nowennę. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od 17:00 – 18:00.

3.      Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych  i zmiana tajemnic różańcowych.

4.      Kończy się okres karnawału. W następną środę, 6 marca, rozpocznie się w Kościele Wielki Post.

5.      W następną niedzielę dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas ze swoimi opiekunami będą zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”, szczególnie w imieniu tych dzieci, które mogą dzięki nim zjeść w szkole ciepły obiad.

Odsłony: 244