Ogłoszenia - 10 marca 2019 r. I niedziela Wielkiego Postu

Utworzono: sobota, 16, marzec 2019 Poprawiono: sobota, 16, marzec 2019 Opublikowano: sobota, 16, marzec 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.      Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.  Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że jest to również tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

 

 

2.      Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają oraz za pokój na świecie.

3.      Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez bardziej gorliwą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział
 w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele
o godz. 16:30 i 17:30 celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:20 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4.      Caritas Polska rozpoczęła coroczną wielkopostną akcję dobroczynną. W tym tygodniu katecheci na lekcjach religii będą rozprowadzać „skarbonki miłosierdzia”. Mogą je wziąć te dzieci, które chcą podjąć wielkopostne wyrzeczenia rezygnując z przyjemności, np. kupienia słodyczy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chcą  przeznaczyć na pomoc dla ubogich rówieśników. Składane do skarbonek ofiary zasilą fundusz Szkolnych Kół Caritas działających przy naszej parafii i SP4 oraz SP5 stając się wsparciem dla najbardziej potrzebujących dzieci uczęszczających do obydwu szkół. Zachęcamy dzieci, aby włączyły się w tę szlachetną akcję charytatywną pod patronatem Caritas. W ten sposób już teraz uczycie się, drogie dzieci, miłosierdzia wobec najuboższych i otwieracie dla nich swoje serca.

5.      W środę, 13 marca, zapraszamy do wspólnej modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 17:30 – różaniec fatimski, 18:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:30. Wtedy rozpocznie się Apel Jasnogórski, na który również serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

6.      Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentesdzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po każdej Mszy św.
w następną niedzielę będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Ponieważ jest to dzieło wspierania również dzieci w krajach misyjnych, ofiary na ten cel będą zbierać przed kościołem wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas. Cieszymy się, że w naszej parafii są dzieci, które poświęcają swój wolny czas, by pomagać potrzebującym. Na ręce ich rodziców składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7.      W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post  w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Odsłony: 301