Ogłoszenia - 17 marca 2019 r.- II niedziela Wielkiego Postu

Utworzono: sobota, 16, marzec 2019 Poprawiono: sobota, 16, marzec 2019 Opublikowano: sobota, 16, marzec 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas zbierają ofiary na ten cel. W ten sposób wspierają dzieci z krajów misyjnych.

 

 

2.    Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy Ewangelię o przemienieniu Chrystusa na Górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

3.    Dziś o godz. 17:20 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o 17:30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, bo dzięki nim głębiej przeżywamy tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumiemy Jego nieskończoną miłość do każdego z nas.

4.    Caritas Polska rozpoczęła coroczną wielkopostną akcję dobroczynną. Niektóre dzieci otrzymały w tym tygodniu na katechezie „skarbonki miłosierdzia”. Składane do nich ofiary zasilą fundusz Szkolnych Kół Caritas działających przy naszej parafii  oraz Szkole Podstawowej nr 4 i nr 5 stając się wsparciem dla najbardziej potrzebujących dzieci uczęszczających do tych szkół. Pragniemy serdecznie podziękować tym dzieciom, które włączyły się w jałmużnę wielkopostną. W ten sposób już teraz uczą się miłosierdzia wobec najuboższych.

5.    W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Odsłony: 359