Ogłoszenia - 31 marca 2019 r. IV niedziela Wielkiego Postu

Utworzono: sobota, 30, marzec 2019 Poprawiono: wtorek, 26, marzec 2019 Opublikowano: sobota, 30, marzec 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.    Połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem dla nas chrześcijan wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowanie i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny. 

 

 

2.    Dzisiaj Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. 

3.    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:20 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne. W najbliższy piątek będzie tylko jedna droga krzyżowa o godz. 17:00 przygotowana przez chór „Camerata”.

 

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy w  tym dniu na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Po Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo w tej intencji.

5.    Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

 

6.    Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w pierwszy piątek miesiąca – kiedy oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w piątek od 17:00 do 18:00.

 

7.    Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

 

8.    Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 10 - 13 kwietnia.

 

9.    W następną niedzielę dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 4 i 5 wraz z opiekunami i paniami z parafialnej Caritas będą zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

 

10. W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Odsłony: 627