Ogłoszenia - 7 kwietnia 2019 r. V niedziela Wielkiego Postu

Utworzono: niedziela, 07, kwiecień 2019 Poprawiono: niedziela, 07, kwiecień 2019 Opublikowano: niedziela, 07, kwiecień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku  na znak naszego smutku
z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

 

 

2.    W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie. Wykorzystajmy jak najowocniej ten święty czas, by przygotować się duchowo do najważniejszej uroczystości w roku liturgicznym.

3.    Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj, po każdej Mszy św. wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas przy Szkole Podstawowej nr 4 i nr 5 wraz z opiekunami i paniami z parafialnej Caritas zbierają ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Przypominamy, że co miesiąc przekazujemy pieniądze na obiady do trzech szkół, w których uczą się dzieci  z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.    W najbliższą środę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach, które będą trwały od 10 do 13 kwietnia. Prosimy  o zarezerwowanie sobie czasu na dobre i pełne przeżycie rekolekcji. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach przed kościołem, w „Albertówce” i na stronie internetowej parafii.

5.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na rozważanie męki i śmierci Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej. Ze względu na rekolekcje w najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga krzyżowa o godz. 17:30.

6.    W sobotę, 13 kwietnia wieczorem, zapraszamy do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17:30 odmówimy różaniec fatimski. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, a o godz. 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

7.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:20 zapraszamy na piękne polskie nabożeństwo Gorzkich Żali.

8.    Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

9.    Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, która rozpocznie Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy – symbol radości wynikającej z obecności Chrystusa, którego  uznajemy za Króla i Pana.

10. Chorych, których zgłosicie w kancelarii parafialnej, będziemy odwiedzać  z sakramentami świętymi w środę Wielkiego Tygodnia – 17 kwietnia – od godz. 15:30.

Odsłony: 534