Ogłoszenia - 14 kwietnia 2019 r. Niedziela Palmowa

Utworzono: sobota, 13, kwiecień 2019 Poprawiono: niedziela, 07, kwiecień 2019 Opublikowano: sobota, 13, kwiecień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

 1. Dzisiaj wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinni przeżywać go chrześcijanie: w powadze i wyciszeniu. Szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. Wyrazem tego będzie nasz udział w liturgii Triduum Paschalnego. Nabożeństwa w te dni rozpoczynamy o godz. 18:00. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Przez uczestnictwo w liturgii wieczornej tego dnia oddamy należną cześć sakramentom, poprzez które Bóg zsyła na nas swoje łaski. Kończąc liturgię wieczorną przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Każdego dnia adorować będziemy Najświętszy Sakrament do godz. 22:00.
 2. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę jest wywieszony w gablotach przed kościołem i zamieszczony w dzisiejszym numerze „Albertówki” oraz na stronie internetowej parafii.
 3. Aby owocnie i pięknie przeżyć  Święte Triduum Paschalne, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Pan Jezus, jak słyszeliśmy o tym w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także i nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski. Okazja do spowiedzi świętej będzie w Wielki Czwartek, Piątek  i Sobotę od godz. 16:30 do 18:00.
 4. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do indywidualnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 5. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W środę, po Mszy św. o godz. 18:00, zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie prowadzić od naszej świątyni ulicami:  1 Maja, Wiejską, Baczyńskiego, Okulickiego i ponownie Wiejską oraz 1 Maja. Podczas Drogi Krzyżowej będziemy nieść zapalone świece.
 7. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych będzie w Wielką Sobotę od godz. 12:00, co pół godziny, aż do 18:00.
 8. Chorych, których zgłosicie w kancelarii parafialnej, będziemy odwiedzać z sakramentami św. w środę od godz. 15:30.
 9. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę, jak co roku, będzie o godz. 6:00 rano.
 11. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawiane w następującym porządku: o 6:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i wieczorem o 18:00.
Odsłony: 952