Ogłoszenia - 21 kwietnia 2019 r.

Utworzono: niedziela, 21, kwiecień 2019 Poprawiono: niedziela, 21, kwiecień 2019 Opublikowano: niedziela, 21, kwiecień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

1.    Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.

 

 

2.    Drodzy bracia i siostry, przyjmijcie dzisiaj od nas, waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe Wasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w Waszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika Wasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli Wam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy Wam błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

3.    Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane
w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone  na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.     Chociaż tylko jutro jest jeszcze dzień wolny od pracy, postarajmy się
w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Codziennie bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

5.    Z racji Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.

6.     Od Wielkiego Piątku odmawiamy codziennie w naszej świątyni po Mszy wieczornej Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

7.    W następną niedzielę, 28 kwietnia,  będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił Ojciec święty Jan Paweł II.  W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę  Miłosierdzia. Uczcijmy ją gromadząc się na wspólnej modlitwie w naszej świątyni, trwając przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.

8.    Zachęcamy również do indywidualnego odmawiania w domu Koronki do Bożego Miłosierdzia.

9.    Te dzieci, które włączyły się w wielkopostną akcję charytatywną Szkolnego Koła Caritas przy SP nr 4 i 5 biorąc do domu „skarbonkę miłosierdzia” będą mogły je przynieść do swojej szkoły po świętach.

Odsłony: 322