Ogłoszenia - 5 maja 2019 r. III niedziela Wielkanocy

Utworzono: niedziela, 05, maj 2019 Poprawiono: niedziela, 05, maj 2019 Opublikowano: niedziela, 05, maj 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

 

2.    Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra
z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

3.    W  trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest XI Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego, jak i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z Listu św. Piotra: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1P1,12). Wydarzenie to będzie nawiązywać również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r. Była to przełomowa pielgrzymka, która miała ogromny wpływ na życie duchowe i społeczne Polaków.

4.    Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale i w  rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.

5.    W najbliższą środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00 i 18:00.

6.    W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zapraszamy również dzieci na to piękne nabożeństwo. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie dla całego świata.

7.    Za tydzień, 12 maja, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św. w związku z tym będzie zmieniony: 7:30, 8:30, 10:00 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 12:00, 13:15 i 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi oraz Komunii św.

8.    Za dwa tygodnie – 19 maja o godz. 14:15 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w środę, 15 maja od godz. 19:00 do 19:30. Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w środę o godz. 19:30. Obecność jest obowiązkowa.

9.    W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami po każdej Mszy św. zbierają przed kościołem ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

Odsłony: 373