Ogłoszenia - 12 maja 2019 r. IV niedziela Wielkanocy - Niedziela Dobrego Pasterza

Utworzono: sobota, 11, maj 2019 Poprawiono: sobota, 11, maj 2019 Opublikowano: sobota, 11, maj 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy św. modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele
 i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania Duchowne. 

 

2.     Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3.    Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę za dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystępują do stołu Pańskiego. Niech ich serca przez całe życie przepełnia wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii.

4.    Po południu dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych przychodzą na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Każde dziecko przynosi ze sobą świecę. Wszystkie dzieci przychodzą o godz. 16:00.  Płyty DVD będzie można zamawiać w sali parafialnej od poniedziałku od godz. 17:30, a nabywać od czwartku. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

5.    Zapraszamy was również, kochane dzieci, na piękne nabożeństwo majowe, które każdego dnia rozpoczyna się o godz. 17:30. Wspólnym śpiewem wyrażamy naszą miłość do Maryi i prosimy Ją, by prowadziła nas przez całe życie do Jezusa.

6.W następną niedzielę – 19 maja o godz. 14:15 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w środę 15 maja od godz. 19:00 do 19:30. Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w środę o godz. 19:30. Obecność jest obowiązkowa.

7.    Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.    Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30.

9.    W związku z Pierwszą Komunią Świętą dziś porządek Mszy św. jest zmieniony: 7:00, 8:30, 12:00, 13:15 i 18:00. 

10. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Porządek nabożeństw po południu będzie następujący: 17:30 – nabożeństwo majowe, 18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem, 19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 20:30 – Apel Jasnogórski.

11. 13 maja obchodzimy również kolejną rocznicę  zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

12. W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

Odsłony: 439