Ogłoszenia - 2 czerwca 2019 r. Wniebowstąpienie Pańskie XII Dzień Dziękczynienia

Utworzono: sobota, 01, czerwiec 2019 Poprawiono: sobota, 01, czerwiec 2019 Opublikowano: sobota, 01, czerwiec 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: „Idę do Ojca przygotować wam miejsce”. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki
w niebie razem z naszym Zbawicielem w domu Ojca.

 

 

2.    W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.

3.    Dzisiaj w polskim Kościele obchodzimy XII Dzień Dziękczynienia. Podczas tegorocznego święta dziękujemy Bożej Opatrzności za dwie wielkie postacie Kościoła polskiego: św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego prymasa Tysiąclecia. Dzisiaj mija 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie oczekujemy ogłoszenia decyzji o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Obaj wielcy Pasterze Kościoła przywiązywali ogromną wagę do rodziny, a troskę o nią wyrażali w wielu swoich działaniach. Warto przypomnieć sobie ich nauczanie w obliczu zagrożenia wartości małżeństwa i rodziny w obecnych czasach.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach.

5.    Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

6.    W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.

7.    Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

8.    W następną niedzielę – 9 czerwca – dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami będą kwestować przed naszą świątynią na rzecz dzieci
z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

9.    W następną niedzielę, 9 czerwca, zapraszamy wraz z Iławskim Sztabem Organizacyjnym i Parafią Przemienienia Pańskiego na V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 14:00 na placu przed kościołem Przemienienia Pańskiego, a zakończy ok. 14:45 w naszej świątyni, w której wystąpi schola i zespół młodzieżowy pod kierunkiem pana Stanisława Jarmużewskiego. Będzie można również obejrzeć pantomimę przygotowaną przez młodzież KSM z naszej parafii. Uczestnicy marszu zostaną poczęstowani grochówką i domowym ciastem. Marsz ten ma charakter apolityczny, tzn. bez flag i barw partyjnych.

10. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się przed naszym kościołem  w przyszły poniedziałek i czwartek – 10 i 13 czerwca oraz we wtorek - 18 czerwca - o godz. 17:00.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Odsłony: 421