Ogłoszenia - 16 czerwca 2019 r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Utworzono: sobota, 15, czerwiec 2019 Poprawiono: sobota, 15, czerwiec 2019 Opublikowano: sobota, 15, czerwiec 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

PARAFIALNA UROCZYSTOŚC ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO

1.    Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga w Trójcy Jedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

 

2.    W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi.  Wyjdziemy w procesji na ulice naszego osiedla, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

3.    W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 18:00. Procesja z naszego kościoła rozpocznie się o godz. 11:00. Procesjonalnie przejdziemy ulicami: 1 Maja, Gen. Maczka, Smolki, Boczno-Górną, Radomską,  Skłodowskiej i 1 Maja. Wyrazem naszej wiary niech będzie również przyozdobienie domów znajdujących się na trasie procesji. Po zakończeniu procesji w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. dla tych wszystkich, którzy nie brali udziału tego dnia w Eucharystii. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

4.    Ostatnia próba sypania kwiatków odbędzie się w środę, 19 czerwca, o godz. 17:00.

5.    Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00.

 

6.    W dniu dzisiejszym nasza parafia  przeżywa uroczystość odpustową ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Był on zakonnikiem, założycielem zgromadzenia albertynów, uczestnikiem powstania styczniowego, wybitnym malarzem, który poświęcił swoje życie biednym i bezdomnym. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13:15. W czasie tej Mszy św. każdy będzie miał możliwość oddania czci relikwiom św. Brata Alberta.

7.    W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Czas wakacji dobrze jest rozpocząć w jedności z Bogiem, a jednocześnie podziękować Mu za miniony rok nauki. Msza św. dziękczynna będzie w środę o godz. 18:00.

8.    W dniu dzisiejszym zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Odsłony: 641