Ogłoszenia - 11 sierpnia 2019 r. – XIX niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 10, sierpień 2019 Poprawiono: sobota, 10, sierpień 2019 Opublikowano: sobota, 10, sierpień 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    We wtorek - 13 sierpnia -  w godzinach popołudniowych i wieczornych będziemy w sposób szczególny modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, która w figurze fatimskiej jest obecna pośród nas. Porządek nabożeństw  będzie następujący:

          17:15 – Różaniec Fatimski,

          18:00 – uroczysta Msza św. Fatimska  z kazaniem,

          19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja,

          20:30 – Apel Jasnogórski.

 

 

2.    W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, które zobowiązuje nas do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. w tym dniu będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3.    15 sierpnia sięgamy pamięcią również do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4.    Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających życząc im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • ·         14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.
  • ·         17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit.
Odsłony: 208