Ogłoszenia - 6 października 2019 r. XXVII niedziela zwykła

Utworzono: niedziela, 06, październik 2019 Poprawiono: niedziela, 06, październik 2019 Opublikowano: niedziela, 06, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

 

2.    Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec
i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa
o godz. 17:30 dorosłych, dzieci i młodzież. We wtorki i czwartki przygotowywane są przez dzieci pod kierunkiem katechetów.

3.    Jutro, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.

4.    W tym roku październik przeżywamy w Kościele jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, którego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Ojciec św. Franciszek zaznacza, że zależy mu, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne, aby rozwinęło się umiłowanie misji.

5.    W związku z trwającym Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym przez cały październik można składać ofiary na potrzeby misji do puszek znajdujących się przy drzwiach wejściowych w naszej świątyni. Przypominamy, że misjonarze w krajach misyjnych prowadzą szkoły, szpitale, pomagają budować studnie. Wspierajmy więc misje materialnie a także duchowo, szczególnie modląc się na różańcu.

6.    Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami będą zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7.    W przyszłą niedzielę, już po raz dziewiętnasty, będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Tego dnia od 19 lat wspierajmy zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Odsłony: 215