Ogłoszenia - 13 października 2019 r. – 28. niedziela zwykła XIX DZIEŃ PAPIESKI

Utworzono: sobota, 12, październik 2019 Poprawiono: sobota, 12, październik 2019 Opublikowano: sobota, 12, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 

1.    Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie
w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

 

2.    Dzisiaj, już po raz dziewiętnasty, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. W tym roku przebiega on pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia wspieramy swoimi ofiarami zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek, dlatego przy drzwiach naszego kościoła czekają młodzi przedstawiciele naszej parafii ze specjalnymi skarbonkami. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3.    Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W niedalekim Gietrzwałdzie, jedynym miejscu w Polsce, gdzie objawiła się Matka Boża, rozbrzmiewa Jej wołanie: „Codziennie odmawiajcie różaniec!”. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30.

4.    Dziś wieczorem będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:30 Apel Jasnogórski.

5.    Jutro, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się  przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.

6.    W najbliższą środę, 16 października, sięgniemy pamięcią do wydarzeń sprzed 41 lat, gdy nasz Rodak, dziś już święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła, został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Starajmy się wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie Papieża Polaka.

7.    W piątek, 18 października, w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

8.     Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła.  Ze względu na składanie kart wypominkowych kancelaria parafialna będzie czynna codziennie do 1 listopada w godz. 17:00 – 18:00, w środę od 16:00 do 18:00. Karty wypominkowe można również składać w niedzielę po każdej Mszy św.

9.    Przyszła niedziela, zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, jest Niedzielą Misyjną. W tym dniu  swoją modlitwą obejmiemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. W tym roku będziemy gościć pracującego na Madagaskarze brata Daniela Klocha ze zgromadzenia księży oblatów. Podczas każdej Mszy św. skieruje do nas słowo Boże, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby placówki, w której pełni posługę misyjną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  •        17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;
  •        18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
  •        19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;
  •        20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością.
Odsłony: 233