Ogłoszenia - 20 października 2019 r. – 29. niedziela zwykła NIEDZIELA MISYJNA

Utworzono: niedziela, 20, październik 2019 Poprawiono: niedziela, 20, październik 2019 Opublikowano: niedziela, 20, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

 1.    Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwanie paciorków, powtarzanie tych samych zdań oraz rozważanie tajemnic naszego zbawienia może nam w tym pomóc.

 

 

2.    Dzisiaj swoją modlitwą obejmujemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. W naszej wspólnocie gościmy pracującego na Madagaskarze brata Daniela Klocha ze zgromadzenia księży Oblatów Maryi Niepokalanej. Podczas każdej Mszy św. kieruje do nas słowo Boże, a po Mszy św.  zbiera ofiary na potrzeby placówki, w której pełni posługę misyjną.

3.    Przypominamy, że w tym roku październik przeżywamy w Kościele jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, którego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Każda osoba ochrzczona  jest powołana i posłana do głoszenia Ewangelii, a także do wspierania dzieła misyjnego Kościoła.

4.    Nasza misyjna dekoracja w prezbiterium uświadamia nam, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody, rasy, cywilizacje i kultury zjednoczone Dobrą Nowiną. Przedstawia wizerunki Matki Bożej czczonej na wszystkich kontynentach, a kolory materiałów przypominają intencje żywego różańca misyjnego, w którym, jak pisał św. Jan Paweł II: „ Jeden dziesiątek - biały - jest za starą Europę, aby potrafiła na nowo odzyskać tą ewangelizacyjną moc, która dała początek tak wielu Kościołom; dziesiątek żółty jest za Azję, tryskającą życiem i młodością; dziesiątek zielony jest za Afrykę, udręczoną, lecz otwartą na Dobrą Nowinę; dziesiątek czerwony za Amerykę - będącą obietnicą nowych sił misyjnych; dziesiątek niebieski - za Australię i Oceanię, która oczekuje na większe rozpowszechnienie Ewangelii”.

5.    W tym tygodniu szczególnie zapraszamy każdego dnia o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy. Przez cały październik, który w tym roku jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, można składać ofiary na potrzeby misji do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6.    W tym tygodniu nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO” pragnie wesprzeć polskich misjonarzy. Można przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, itp.  Przekazując elektrośmieci wspieramy zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez siostry orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną przez polskie siostry pallotynki w Kamerunie. Zużyty sprzęt można przynosić w najbliższą sobotę, 26 października, od godz. 10:00 do 11:30. Miejscem zbiórki będzie parking przed garażami od strony wieży ciśnień.

7.    We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina ponownie św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

8.    Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św.  w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej w  dni powszednie w godz. 17:00 – 18:00.

9.    Zapraszamy dzieci na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który organizuje nasza parafia w następny czwartek, 31 października, o godz. 16:30 w salach parafialnych. Bal ten organizujemy z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.   Biletem wstępu na bal będzie strój  dowolnego świętego i pogodny nastrój potrzebny do radosnego uwielbienia Pana Boga tańcem i piosenką. Będą zabawy, poczęstunek, fotobudka, w której każde dziecko będzie mogło bezpłatnie zrobić zdjęcie.  Prosimy rodziców, szczególnie mamy i babcie, które lubią piec, o przyniesienie ciasta (bez kremu). Panie chętne do upieczenia ciasta prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH to zabawa z pięknym przesłaniem, w której wybrzmiewa prawda o życiu i śmierci w perspektywie radosnej nadziei. Bo tuż za progiem czeka kochający Ojciec, Jego Dom i przyjaciele - święci, którzy pokazali jak pięknie jest żyć wartościami. Gdy przyjdzie chwila śmierci kogoś bliskiego, jak tchniemy w dziecięce serce nadzieję na spotkanie z ukochaną osobą w niebie, jeśli w jego umyśle tkwi budzący lęk lub śmieszność obraz kościotrupa, wampira czy zombie? 

10. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.

Odsłony: 227