Ogłoszenia - 27 października 2019 r. – XXX niedziela zwykła

Utworzono: sobota, 26, październik 2019 Poprawiono: sobota, 26, październik 2019 Opublikowano: sobota, 26, październik 2019 Administrator - Sebastian Rynkowski  Drukuj  Email

1.     Dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. „Otrzymacie wszystko, o co prosicie, przez odmawianie różańca” – obiecała Maryja bł. Alanowi de la Roche.  Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Kończy się także Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zachęcamy do gorliwej modlitwy za dzieło misyjne Kościoła, a jeśli ktoś chce wesprzeć je także materialnie, do końca miesiąca może składać ofiary na ten cel do puszek znajdujących się przy drzwiach wejściowych do kościoła.

 

2.     Zapraszamy dzieci na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który organizuje nasza parafia w najbliższy czwartek, 31 października, o godz. 16:30 w salach parafialnych. Bal ten organizujemy z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.   Biletem wstępu na bal będzie strój  dowolnego świętego i pogodny nastrój potrzebny do radosnego uwielbienia Pana Boga tańcem i piosenką. Będą zabawy, poczęstunek, fotobudka, w której każde dziecko będzie mogło bezpłatnie zrobić zdjęcie.  Prosimy rodziców, szczególnie mamy i babcie, które lubią piec, o przyniesienie ciasta (bez kremu). Panie chętne do upieczenia ciasta prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 3.     W najbliższy piątek, wraz z całym Kościołem powszechnym, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu, a zarazem modlimy się do tych, którzy  cieszą się wieczną chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w niebieskiej Ojczyźnie.  Porządek Mszy św. w piątek jest następujący: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O godz. 14:00 weźmiemy udział w procesji na cmentarzu przy ul. Ostródzkiej. Na cmentarzu przy ul. Piaskowej procesja odbędzie się o godz. 15:00, natomiast na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego o godz. 16:00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy św. i modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych.

4.     Dzień Zmarłych – 2 listopada – przypomina nam, że dusza człowieka jest nieśmiertelna, a ciało zmartwychwstanie przemienione i uduchowione. Porządek Mszy św. w Dzień Zaduszny jest świąteczny: 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00.

5.     Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową rozdają ministranci przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej. Módlmy się przez cały listopad za naszych najbliższych zmarłych, bo w ten sposób nie tylko im się przysłużymy, ale i sobie niejedną łaskę u Boga wyjednamy.

6.     Wierni, którzy  od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.

7.       1 listopada, to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w piątek podczas każdej Mszy św..  Przypominamy dzieciom z klas IV, że mogą wypełniać po raz pierwszy w życiu piękną nowennę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Polega ona na tym, by z czystym sercem przyjąć Komunię św. wynagradzającą za grzechy swoje i innych ludzi w pierwsze piątki przez dziewięć kolejnych miesięcy. Rodziców prosimy o zachęcanie swoich dzieci do wypełnienia tej nowenny. A może razem z dzieckiem warto tę nowennę przeżyć po raz pierwszy lub kolejny w swoim życiu? Byłby to piękny przykład, a jednocześnie okazja zbliżenia się do Pana Jezusa.

8.     W  pierwszą sobotę listopada o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 407